Appearance

October 2012 - Guess who? 

with Eng-Lan in Brezno and Tisovec schools

Niektoré chyby, ktoré robíme v cudzom jazyku sú gramatické, no veta môže byť gramaticky správna, no i tak komunikujeme niečo, čo je pre človeka na druhom konci nezrozumiteľné.

Tieto vety sme vybrali z lístkov, z hry Guess who? a myslíme si, že krátke vysvetlenie vám pomôže zlepšiť si túto oblasť komunikácie - popis vzhľadu.

1.Vaša chybná veta
2. Opravte chybu vo vete a napíšte ju do aktívneho poľa 
3. Kliknite na tlačidlo "Riešenie" a pozrite si správnu odpoveď s vysvetlením (Objaví sa pod Vašou vetou a ďalšie poznámky sa objavia v tretej kolonke Poznámky (notes) )

 

1. Chybná veta (incorrect  sentence)

2. Napíš vylepšenú vetu (write your improved sentence)

Poznámky (notes)

 
I am middle talled.
I have brown hairs.
I have colourfull sweater.
I drink lot of cranberries vodka.
I play the musical instrument.
I am interesting in fashion and music.
I have big blue eyes, dark hair.
I have a long blond hairs.
I do not like mathematic.
I have a blue eyes.
I have dog.
I have a long brown hairs.
I'm really like rock music.
I'm small girl.
I like dance.
I've got short brown hairs.
I'm boy.
I'm middle high.
{spravne-pozn} medium height- stredne vysoká(ý). middle - prostredný, ale medium - stredný. Height (podstatné meno) - Both men were of average height. High (prídavné meno) - He was at the top of a high mountain.
I like spent my time with my friends.
I'm always smileing.
I don't drinking enough beer.
I have got a brown eyes and fair long hair.
I'm very toll.
I've got a black glases.
I really likes math and physis.
I have braun eyes.
My hobby is sing and dance.
I thing I'm good student.
Zašlite nám ďalšie otázky, či komentáre: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich Eng-Lan SK s.r.o, so sídlom Hrable 49/426, 976 57, Michalová, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Banská Bystrica, oddiel sro: Vložka číslo:  23640/S3 (ďalej tiež ako "vydavateľ" alebo "Eng-Lan, s.r.o"). Akékoľvek použitie častí alebo celku, najmä rozmnožovanie a šírenie textov, fotografií či grafov akýmkoľvek mechanickým alebo elektronickým spôsobom v slovenskom a anglickom jazyku bez predchádzajúceho písomného povolenia vydavateľa je zakázané.

Autor článku zverejneného na webových stránkach www.englan.sk alebo informačnom prostriedku ako takom, si v zastúpení vydavateľom, ako jediným oprávneným zástupcom autora, vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie a na verejný prenos článkov označených "© Autorské práva vyhradené", ako aj na verejné rozširovanie rozmnoženiny týchto článkov v zmysle § 33 ods. 1 písm. a) a d) zákona č.618/2003 Z.z. Autorského zákona.
Go to top